Zalety rekuperacji

Oszczędność

Dzięki temu, że podczas projektowania i budowy domu uwzględnimy założenie systemu rekuperacji, możemy spokojnie zrezygnować z murowanych szybów, wentylacyjnych, okien z mikrowentylacją oraz znacznie zredukować ilość grzejników. Kolejne oszczędności pojawiają się na poziomie samej eksploatacji – dobry system wentylacji mechanicznej pozwala uzyskać oszczędności energii na poziomie ok. 30 %.
Najnowsze rekuperatory potrafią w sposób zautomatyzowany ustawiać swoje parametry w taki sposób, aby zapewnić wewnątrz budynku potrzebną ilość świeżego powietrza, niezależnie od ilości przebywających tam osób.
Jeśli wyjedziemy na dłużej z domu, nasz inteligentny system rekuperacji obniży swoje parametry pracy, co spowoduje znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej.

Zdrowie

Bardzo ważną funkcją systemu rekuperacji jest filtrowanie powietrza z zewnątrz, przez co jest ono pozbawione wszelkiego rodzaju pyłków, wirusów i bakterii, a także oczyszczone z dymu i spalin samochodowych, które często stanowią problem w zanieczyszczonych miastach. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko wystąpienia w naszych domach różnego rodzaju alergii.

Rekuperacja, poprzez ciągłą wymianę powietrza, powoduje utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w pomieszczeniach, co chroni mury naszego domu przed powstawaniem zagrzybień i pleśni.
Ograniczenie powstawania pary wodnej na oknach czy lustrach oraz zmniejszenie produkcji kurzu w pomieszczeniach – to kolejne zalety tego systemu.
Warto zaznaczyć, że zaprojektowanie sprawnego systemu rekuperacji znacznie zwiększa współczynnik energooszczędności, co z kolei podwyższa wartość nieruchomości na rynku.

KONTAKT

+48 783 545 948

biuro@folrec.pl

ul. Roszarnicza 20
63-230 Witaszyce

Polityka prywatności

Folrec © 2020